Wróć do Newsroom
Krajowy System e-Faktur (KSeF) | eBook
Czytaj więcej
Mailchimp - subscribe form sidebar

Automatyzacja procesów księgowych: Transformacja i konsolidacja danych | weBlog

29 maja 2024
Artykuł dostępny także w języku
angielskim

Automatyzacja procesów księgowych i efektywne zarządzanie rosnącą ilością danych jest kluczowe w dzisiejszej dynamicznie rozwijającej się gospodarce. Narzędzia takie jak Power Query, Visual Basic for Applications (VBA) i Power Automate przyspieszają przetwarzanie danych księgowych, przekształcając operacje z manualnych na automatyczne. Automatyzacja pozwala organizacjom wykonywać złożone procesy szybciej, dokładniej i skuteczniej. Największe korzyści przynosi automatyzacja zadań związanych z wprowadzaniem, przetwarzaniem, weryfikacją oraz generowaniem danych. Narzędzia takie jak Power Query i VBA umożliwiają przekształcanie i konsolidację dużych wolumenów danych, usprawniając liczne procesy i oszczędzając czas, zasoby i pieniądze.

Pobierz

Power Query, Power Automate i VBA w księgowości

Power Query to zaawansowane narzędzie do importowania, transformacji i łączenia danych z różnych źródeł, które w połączeniu z możliwościami Excela umożliwia automatyzację złożonych procesów finansowo-księgowych. Z kolei VBA, język programowania, pozwalający na tworzenie zaawansowanych makr i skryptów, które automatyzują wielowymiarowe zadania i procesy, zwiększa produktywność i redukuje ryzyko błędów. Dodatkowo Power Automate umożliwia tworzenie przepływów pracy, które integrują i automatyzują procesy między różnymi aplikacjami i usługami, zwiększając ich efektywność.

Transformacja danych i integracja z systemami ERP

Kluczowe dla skutecznej automatyzacji księgowości jest zrozumienie, jak należy przekształcić dane, by były zgodne z wymaganiami systemów ERP oraz by dane importowane do systemu spełniały wymagania przepisów prawa. Warto w tym zakresie zaufać firmie, która posiada doświadczenie w pracy z wieloma systemami finansowo-księgowymi oraz w transformacji złożonych danych dostosowanych do specyficznych wymagań zarówno organizacyjnych, jak i podatkowo-prawnych.

Jednym z wielu rozwiązań, które w Accace Poland dostarczamy naszym klientom, jest usługa kompleksowej automatyzacji księgowań list płac. W jej ramach opracowujemy rozwiązania, które efektywnie usprawniają operacje księgowo-płacowe dla organizacji międzynarodowych, korzystających z systemów ERP, takich jak SAP, Microsoft Business Central 365 czy Oracle (NetSuite). Jest to kompleksowa usługa, w efekcie której otrzymujemy w pełni zgodne z przepisami dane, gotowe do zaksięgowania w systemie finansowo-księgowym stosowanym przez klienta. W jej zakres wchodzą następujące elementy:

Etap 1: Wstępna analiza

Pierwszy krok polega na przeprowadzeniu analizy wstępnej. Etap ten obejmuje identyfikację potrzeb biznesowych, mapowanie oraz określenie wymagań funkcjonalnych i technicznych.

Etap 2: Projektowanie i konfiguracja

Drugi etap koncentruje się na projektowaniu i konfiguracji narzędzia, aby odpowiadało specyfikacji technicznej i biznesowej organizacji.

Etap 3: Testy

Celem tego etapu jest upewnienie się, że wszystkie elementy działają poprawnie i są zgodne z oczekiwaniami użytkowników końcowych.

Etap 4: Go-live

W tym etapie narzędzie jest finalnie uruchamiane w środowisku produkcyjnym. Obejmuje szkolenie użytkowników oraz monitorowanie procesu, aby zapewnić sprawne uruchomienie.

Etap 5: Obsługa i wsparcie

Ostatni etap obejmuje zapewnienie ciągłego zarządzania i wsparcia, kluczowego do utrzymania i dostosowania narzędzia do zmieniających się potrzeb biznesowych i zmian podatkowo-prawnych w przyszłości.

Oszczędność kosztów i zwiększenie produktywności procesów księgowych – zdobądź przewagę konkurencyjną

Automatyzacja procesów księgowych za pomocą narzędzi takich jak Power Query i VBA pozwala organizacjom znacznie przyspieszyć operacje, minimalizując czas poświęcany na żmudne przekształcanie i konsolidację danych. Eliminacja powtarzalnych zadań umożliwia pracownikom skupienie się na kluczowych działaniach, co zwiększa ich produktywność. Automatyzacja zapewnia także większą dokładność danych, co przekłada się na lepszą jakość pracy i redukcję ryzyka błędów.

Wsparcie Accace

Dzięki obecności na rynkach międzynarodowych i doświadczeniu naszych ekspertów, oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań dostosowanych do różnorodnych potrzeb biznesowych. Zapewniamy kompleksowe wsparcie, wykorzystując najnowsze technologie i najlepsze praktyki branżowe. Chcesz usprawnić procesy finansowo-księgowe w swojej firmie? Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby dowiedzieć się, jak możemy wspólnie zadbać o przyszłość Twojej organizacji.

Krajowy System e-Faktur (KSeF) | eBook
Czytaj więcej
Mailchimp - subscribe form - page
downloadcrosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram