Starszy Specjalista ds. podatków

Senior
Warszawa, Polska
Opublikowano 5 lat temu

Ogłoszenie nieaktualne!
Sprawdź podobne ogłoszenia na naszej aktualnej liście oferowanych stanowisk.

  Szukasz wyzwań i nowych możliwości rozwoju swojej kariery zawodowej?

Praca na stanowisku Starszy Specjalista ds. Podatków, to możliwość rozwoju Twojej kariery w dynamicznie rozwijającej się, międzynarodowej grupie konsultingowo-outsourcingowej. Zapewniamy udział w ciekawych i rozwijających projektach księgowych dla naszych Klientów,
w szczególności w zakresie podatku CIT, VAT.

Chcesz aktywnie uczestniczyć w rozbudowie polskiego zespołu Działu Usług Księgowych? Aplikuj na stanowisko Starszy Specjalista ds. Podatków!

Zakres obowiązków:

Bieżące wsparcie przy projektach Działu Usług Księgowych; wsparcie procesów biznesowych Klientów, w szczególności w zakresie VAT Compliance, CIT i innych bieżących podatków:

  • Analiza, opiniowanie umów oraz weryfikacja dokumentacji księgowej pod względem rozliczeń podatkowych;
  • Analiza przedsięwzięć biznesowych, pod kątem konsekwencji podatkowych oraz bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego;
  • Identyfikacja potencjalnych ryzyk podatkowych;
  • Nadzór nad procesem podatkowej kwalifikacji kosztów;
  • Monitorowanie zmian w przepisach prawa podatkowego;
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz kalkulacji zobowiązań podatkowych;
  • Analizowanie orzecznictwa oraz linii interpretacyjnej organów podatkowych;
  • Analiza zapisów kont księgowych pod względem podatkowym;
  • Współpraca z organami podatkowymi i skarbowymi oraz udzielanie odpowiedzi na ich zapytania;
  • Współpraca z audytorami;
  • Udzielanie wsparcia merytorycznego innym jednostkom organizacyjnym oraz udzielenie odpowiedzi na ich zapytania;
  • Opiniowanie wewnętrznych dokumentów, umów, koncepcji biznesowych od strony podatkowej;
  • Monitorowanie zmian w przepisach podatkowych.

Wymagania:

  • Min. 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku;
  • Ukończone studia wyższe kierunkowe: Rachunkowość, Finanse, Bankowość, Prawo;
  • Praktyczne doświadczenie w zakresie podatków od strony kalkulacyjnej oraz opiniodawczej;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej zaawansowanym;
  • Terminowość i skrupulatności w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • Bardzo dobra organizacja pracy;
  • Umiejętność analitycznego myślenia;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.

Co oferujemy:

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się, międzynarodowej firmie konsultingowej i outsourcingowej;
  • Pracę nad projektami dla znanych brandów firm polskich, międzynarodowych;
  • Pracę w młodym zespole o profesjonalnym nastawieniu;
  • Udział w kursach językowych na koszt pracodawcy;
  • Dalsze szkolenia zawodowe na koszt pracodawcy;
  • Dodatkowe benefity pozapłacowe np. karta Multisport;
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów w firmie;
  • Elastyczne godziny pracy.

Razem świętujemy ważne osiągnięcia i wydarzenia z życia osobistego naszych pracowników!

Dowiedz się więcej o nas!

Do kogo trafi Twoje cv?

Prześlij swoje CV!

    Cechy oferty pracy

    StanowiskoNieaktualne ogłoszenia